| Bankowość | Wyniki europejskich spółek zainteresowały Goldman Sachs’a

Bankowość

Wyniki europejskich spółek zainteresowały Goldman Sachs’a

Wyniki europejskich spółek zainteresowały Goldman Sachs’a. Największy bank inwestycyjny odświeża swój portfel Goldman Sachs Financial Times wskazuje, że Goldman Sachs bilansuje swój portfel inwestycyjny, nabywając kolejne akcje europejskich korporacji. To może być dowodem na trwałą poprawę makroekonomiczną na Starym Kontynencie. Europejskie akcje Goldman Sachs idą w górę Okazuje się, że inwestycje Goldman Sachs Asset Management […]

Wyniki europejskich spółek zainteresowały Goldman Sachs’a. Największy bank inwestycyjny odświeża swój portfel

Goldman Sachs

Financial Times wskazuje, że Goldman Sachs bilansuje swój portfel inwestycyjny, nabywając kolejne akcje europejskich korporacji. To może być dowodem na trwałą poprawę makroekonomiczną na Starym Kontynencie.
Europejskie akcje Goldman Sachs idą w górę

Okazuje się, że inwestycje Goldman Sachs Asset Management w akcje europejskich spółek wzrosły o 4 procent niż pokazywał wskaźnik MSCI All Country World odzwierciedlający wartość giełd na świecie. Co więcej, Goldman Sachs powiększył ich przewagę w swoim portfelu do 8 procent w stosunku do benchmarkowego wskaźnika MSCI.

Dyrektor do spraw inwestycji giełdowych w Goldmanie Eddie Perkin stwierdził, że rozsądnie jest myśleć o tym, że kryzys w Europie kończy się, jedynie pozostaje kwestia dyskusyjna, kiedy to nastąpi. Natomiast analitycy ze spółki Goldman Sachs wnikliwie obserwują zachowanie się europejskich spółek, w szczególności energetycznych i farmaceutycznych. Wyceniane są one bowiem o 50 procent taniej na rynkach europejskich w porównaniu do odpowiedników na rynku amerykańskim.
Niechętni na inwestowanie w Europie

„Financial Times” zauważa, że inne fundusze zarządzające aktywami na razie jeszcze są bardzo niechętne inwestowaniu w akcje europejskich firm i nie zamierzają zwiększyć swojego zaangażowania. Droga do odrodzenia gospodarczego w Europie będzie długa, kręta i wyboista. Największym problemem może być fakt, że europejskie spółki prawie 30 procent swoich dochodów uzyskują z krajów rozwijających się, w których ostatnio sytuacja nie jest najlepsza. Jeśli skończy się zastój na tych rynkach to może to okazać się w niedługim czasie zaletą europejskich spółek.

Pozostałe wpisy o finansach i gospodarce:

recommended